Sprawdź jak wygląda druga edycja programu

Wielki sukces = więcej zabawy

Pierwszą edycję programu przyjęliście z wielkim entuzjazmem. Zgłosiło się Was tak wiele, że nie byliśmy w stanie wszystkich zaprosić na Ekspedycje. W związku z tym, w tym roku szkolnym zwiększamy liczbę lokalizacji, by dać jeszcze większej liczbie szkół możliwość udziału w naszym programie. Na wszystkich uczestników wycieczek czekają boksy edukacyjne ze scenariuszami lekcji oraz książeczki dla uczniów. Lokalizacje Ekspedycji możecie sprawdzić tu.

Materiały dla każdego

Na stronie możecie również znaleźć nowe, darmowe scenariusze lekcji przygotowane przez ekspertów partnerów merytorycznych, które sprawią, że Wasze lekcje będą jeszcze ciekawsze!!

Walka z marnowaniem, czyli walka o nagrody

Jednak to nie koniec zmian. Przygotowaliśmy dla Was również zupełnie nową aktywność: Szkolne Kluby Niemarnowania, w ramach których możecie razem z uczniami walczyć z marnowaniem żywności, zaczynając od… szkolnych korytarzy. Udział w tej części programu jest niezwykle prosty: wystarczy, że zgłosicie swój klub na stronie i założycie w szkole miejsce, gdzie uczniowie będą mogli wymieniać się kanapkami („Bank kanapek”). Na tym nie musi się kończyć Wasza aktywność w ramach walki z marnowaniem żywności. Inspiracje, co można robić znajdziecie w poradniku. Wszyscy, którzy założą klub, będą mogli powalczyć o dodatkowe nagrody.

Masz więcej pytań? Sprawdź, czy znajdziesz na nie odpowiedź w naszym FAQ, jeśli ich nie znajdziesz, to skontaktuj się z nami.


wróć do listy