Pomysły dla Klubów

Kluby Niemarnowania mają za zadanie wytłumaczyć uczniom problem wyrzucania żywności oraz wskazać ciekawe pomysły na ograniczenie tego zjawiska, zaczynając od szkolnych korytarzy. Materiały dotyczące pomysłów na działania Klubu możecie pobrać po zarejestrowaniu się / zalogowaniu.

Każdy opiekun czy nauczyciel, który zgłosi Klub otrzyma imienny certyfikat udziału w inicjatywie dla siebie oraz wzór certyfikatu dla dzieci.

W tym roku Kluby mogą wziąć udział w specjalnym konkursie – wystarczy pokazać, jak świętujecie Światowy Dzień Żywności (16 października), zrobić z tego foto lub videorelację i przesłać nam razem z kreatywnym opisem na maila Biura Programu! Więcej o konkursie znajduje się tu .

Pierwsze 50 nowych Klubów jest już z nami w programie „Od uprawy do potrawy”. 😊 Każdy z nich otrzymał edukacyjną grę planszową „Zakupowe Mistrzostwa”.


Gra edukacyjna „Zakupowe Mistrzostwa”

“Zakupowe mistrzostwa” to gra edukacyjna przygotowana z myślą o uczniach z klas 0-4 szkoły podstawowej, przedszkolnych zerówek oraz podopiecznych placówek TPD. Wierzymy, że nauka poprzez zabawę przyniesie pozytywny skutek i utrwali w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe oraz wpłynie pozytywnie na ograniczenie marnowania żywności.

Podczas rozgrywki gracze wcielają się w pomocników kuchennych i zostają wysłani na misję zebrania produktów na obiad. Ich zadaniem jest poruszanie się po planszy i jak najszybsze uzbieranie wszystkich niezbędnych składników z Listy Zakupów przy jak najmniejszej liczbie niepotrzebnych Produktów. Kto pierwszy wróci do Kuchni z kompletną listą ma duże szanse na zwycięstwo.

A

POBIERZ GRĘ I ROZPOCZNIJ ZABAWĘ! 🙂

Gra planszowa_Zakupowe_Mistrzostwa.zip

Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do materiałów

Dane osobowe

Poziom nauczania

Szkoła

Adres

Hasło

Działając w imieniu Szkoły/Placówki oraz w imieniu własnym, oświadczam, że zapoznałem/łam się z Regulaminem Programu „Od uprawy do potrawy” edycja 2019/2020, Polityką Prywatności i Plików cookie, dostępnej na stronie www.tesco.pl/polityka prywatnosci/ oraz Regulaminem świadczenia usług drogą elektroniczną, dostępnego na stronie internetowej: www.oduprawydopotrawy.pl , akceptuję ich treść oraz zobowiązuję się do nich stosować.