Konkurs dla Klubów

Każdy działający Klub Niemarnowania Żywności może wziąć udział w konkursie „Ratuję, nie marnuję” i powalczyć o atrakcyjne nagrody! Zadaniem konkursowym jest stworzenie relacji z obchodów Światowego Dnia Żywności (16 października), promujących ideę niemarnowania żywności przez Wasz klub. Weź pod uwagę takie aspekty jak: kreatywność działań i ich niestandardowy charakter, wykorzystanie kanałów komunikacji w szkole i dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, zaangażowanie dzieci oraz walory edukacyjne działań.

Jak wziąć udział w konkursie?

Krok 1: Opiekun zakłada Klub, rejestrując się do programu przez stronę www programu.

Krok 2: Klub realizuje zadanie konkursowe – organizuje w swojej placówce obchody Światowego Dnia Żywności (16 października). Propozycje działań można znaleźć w zakładce „Pomysły dla Klubów”, natomiast zachęcamy do realizacji własnych pomysłów!

Krok 3: Opiekun Klubu przesyła na adres mailowy Biura Programu relację z obchodów Światowego Dnia Żywności (16 października).

UWAGA: Zgłoszenia będą przyjmowane od 16 października do 15 listopada do godz. 15.00 w postaci formularza zgłoszeniowego + max. 3 załączników (np. audio, foto, video, ppt, pdf). Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ.

Krok 4: Jury wybiera 3 laureatów, którzy zostaną ogłoszeni do 17 stycznia 2020r. Na zwycięskie drużyny czekać będą bony do Tesco oraz warsztaty z edukatorem z Banków Żywności!

Nagrody
Za zajęcie I, II oraz III miejsca, wybrane szkoły otrzymają Bony Płatnicze do zrealizowania w Tesco w wysokości:
I miejsce: 3 000 zł
II miejsce: 2 000 zł
III miejsce: 1 000 zł

Dodatkowo w każdej z 3 zwycięskich szkół Edukatorzy z Banków Żywności przeprowadzą warsztaty, w trakcie których dzieci będą miały okazję pogłębić wiedzę zdobytą w trakcie lekcji z wykorzystaniem gry planszowej.

Szczegóły konkursu opisane są w regulaminie oraz na podstronie Pytania i odpowiedzi.