Czas na nową odsłonę programu „Od uprawy do potrawy”

20 sierpnia 2019

Drodzy Opiekunowie i Nauczyciele,
To już IV edycja programu edukacyjnego Tesco „Od uprawy do potrawy”. Nadszedł więc czas na nową odsłonę! Zapraszamy uczniów klas 0-4 oraz podopiecznych placówek TPD na niezwykłą przygodę, poznając praktyczne sposoby na zdrowe odżywianie bez marnowania. Zachęcamy w tym roku m.in. do wspólnego świętowania obchodów Światowego Dnia Żywności (16 października), z których relacje będziecie mogli zgłosić w naszym konkursie dla Klubów!

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie Klubami Niemarnowania w 3. edycji! Zapisało się dwa razy więcej klas niż w roku ubiegłym. Podejmowaliście różnorodne działania. „Witaminki 123” relacjonowały: Zorganizowaliśmy wspólne przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw z produktów od naszych rolników. Późną wiosną, gdy już warzywa wyrosły na grządce, złożyliśmy wizytę w małym gospodarstwie w naszej miejscowości. „Smakosze i witaminki” skorzystały natomiast z materiałów przygotowanych w ramach naszego programu: Zrealizowaliśmy wybrane scenariusze programu „Od uprawy do potrawy” związane z niemarnowaniem. Wzięliśmy też udział w Ekspedycji Smaków, czyli w wędrówce po sklepie wg. mapy świata bez marnowania. Każdy z 65 Klubów otrzymał również edukacyjną grę planszową „Zakupowe Mistrzostwa”, która pokazuje uczniom, że racjonalne żywienie bez marnowania potrafi być zabawą każdego dnia.

W tym roku również jest szansa, aby dostać grę! Pierwsze 50 nowo założonych Klubów, które jeszcze nie korzystało z naszych materiałów, właśnie ma tę okazję! Aby ją zdobyć wystarczy zarejestrować się do programu.

Co nowego w Programie?

  • Rozwijamy współpracę ze Klubami Niemarnowania i zachęcamy do dołączania nowe klasy,
  • Kolejne Kluby mają szansę na otrzymanie gry planszowej „Zakupowe Mistrzostwa”,
  • Coraz więcej pomysłów na aktywności dla zarejestrowanych Klubów,
  • Nowa sekcja z ćwiczeniami dla dzieci w ramach otwartego dostępu,
  • Dedykowany konkurs dla Klubów na relację z obchodów Światowego Dnia Żywności (16.10).

Zarejestruj się  już teraz, aby otrzymać dostęp do scenariuszy lekcji i pomysłów na aktywności dla Szkolnych Klubów Niemarnowania, a następnie prześlij nam relację do 15 listopada! Więcej o konkursie znajdziesz TU .