Czas na nową odsłonę programu „Od uprawy do potrawy”

20 sierpnia 2019

Drodzy Nauczyciele,
To już IV edycja programu edukacyjnego Tesco „Od uprawy do potrawy”. Nadszedł więc czas na nową odsłonę! Zapraszamy uczniów klas 0-4 na niezwykłą przygodę, poznając praktyczne sposoby na zdrowe odżywianie bez marnowania. Zachęcamy w tym roku m.in. do wspólnego świętowania obchodów Światowego Dnia Żywności (16 października), z których relacje będziecie mogli zgłosić w naszym konkursie dla Klubów!

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie Klubami Niemarnowania w 3. edycji! Zapisało się dwa razy więcej klas niż w roku ubiegłym. Podejmowaliście różnorodne działania. „Witaminki 123” relacjonowały: Zorganizowaliśmy wspólne przygotowywanie zdrowych i smacznych potraw z produktów od naszych rolników. Późną wiosną, gdy już warzywa wyrosły na grządce, złożyliśmy wizytę w małym gospodarstwie w naszej miejscowości. „Smakosze i witaminki” skorzystały natomiast z materiałów przygotowanych w ramach naszego programu: Zrealizowaliśmy wybrane scenariusze programu „Od uprawy do potrawy” związane z niemarnowaniem. Wzięliśmy też udział w Ekspedycji Smaków, czyli w wędrówce po sklepie wg. mapy świata bez marnowania. Każdy z 65 Klubów otrzymał również edukacyjną grę planszową „Zakupowe Mistrzostwa”, która pokazuje uczniom, że racjonalne żywienie bez marnowania potrafi być zabawą każdego dnia.

W tym roku również jest szansa, aby dostać grę! Pierwsze 50 nowo założonych Klubów, które jeszcze nie korzystało z naszych materiałów, właśnie ma tę okazję! Aby ją zdobyć wystarczy zarejestrować się do programu.

Co nowego w Programie?

  • Rozwijamy współpracę ze Szkolnymi Klubami Niemarnowania i zachęcamy do dołączania nowe klasy,
  • Kolejne Kluby mają szansę na otrzymanie gry planszowej „Zakupowe Mistrzostwa”,
  • Coraz więcej pomysłów na aktywności w szkole dla zarejestrowanych Klubów,
  • Nowa sekcja z ćwiczeniami dla uczniów w ramach otwartego dostępu,
  • Dedykowany konkurs dla Klubów na relację z obchodów Światowego Dnia Żywności (16.10).

Zarejestruj się  już teraz, aby otrzymać dostęp do scenariuszy lekcji i pomysłów na aktywności dla Szkolnych Klubów Niemarnowania, a następnie prześlij nam relację do 15 listopada! Więcej o konkursie znajdziesz TU .