Kluby Niemarnowania Żywności

22 sierpnia 2019

Na stronie programu znajdują się bezpłatne materiały, wśród których możesz znaleźć bazę pomysłów dotyczącą zaangażowania uczniów w ideę niemarnowania.

Jeśli chcesz, możesz założyć bank wymiany kanapek, zorganizować zbiórkę żywności, festyn, zaangażować lokalne media do napisania o działalności placówki. Ważne jest, aby Klub Niemarnowania pomógł Ci w przystępny sposób wytłumaczyć uczestnikom z czym związany jest problem wyrzucania żywności oraz wskazać ciekawe pomysły na ograniczenie tego zjawiska, zaczynając od szkolnych korytarzy.

Każdy opiekun, który zgłosi Klub otrzyma imienny certyfikat udziału w inicjatywie dla siebie oraz wzór certyfikatu dla uczestników. Dodatkowo, pierwszych 50 nowo zgłoszonych Klubów Niemarnowania otrzyma na wskazany adres planszową grę edukacyjną, stworzoną specjalnie na potrzeby programu.

Materiały dotyczące pomysłów na działania klubu możesz pobrać TU.

W tym roku Kluby mogą wziąć udział w specjalnym konkursie – wystarczy pokazać, jak świętujecie Światowy Dzień Żywności (16 października), zrobić z tego foto lub videorelację i przesłać nam razem z kreatywnym opisem na maila Biura Programu. Więcej o konkursie znajduje się TU.

Jak założyć Klub:

  1. Zbierz od 3 do 30 uczestników (najlepiej całą grupę!)
  2. Zarejestruj się na stronie programu, wypełniając specjalny formularz
  3. W zakładce „Program” przeczytaj jak możesz się zaangażować. W „Strefie dla Opiekuna” są opisane propozycje aktywności dla Waszego Klubu 😊
  4. Zaloguj się, aby pobrać scenariusz lekcji lub pomysł na działanie Klubu Niemarnowania
  5. Zdobądź edukacyjną grę planszową „Zakupowe mistrzostwa” lub pobierz ją z naszej strony

Rozpoczynamy zabawę!

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie oraz na podstronie „Najczęściej zadawane pytania”.