Rusza 5. edycja programu “Od uprawy do potrawy”!

7 września 2020

Drodzy Opiekunowie i Nauczyciele,

Już dzisiaj ruszamy z kolejną, 5. już edycją „Od uprawy do potrawy”, w ramach którego edukujemy najmłodszych w zakresie zdrowego odżywiania i poszanowania żywności. Naszą misją jest pokazanie dzieciom oraz rodzicom podejmowania właściwych i mądrych decyzji konsumenckich, a także  dbania o środowisko i naszą planetę. Zapraszamy uczniów klas 0-4 oraz podopiecznych placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w niezwykłą podróż, gdzie nauka przeplata się z zabawą. W tym roku zachęcamy m.in do skorzystania z naszych edukacyjnych materiałów, których część dostosowana jest do nauczania zdalnego oraz do wzięcia udziału w nowej formule konkursu, którego ambasadorką będzie lubiana przez wszystkie dzieci Majka Jeżowska.

Bardzo dziękujemy Wam za poprzednią edycję – do programu zarejestrowało się aż 270 Klubów Niemarnowania w tym 218 nowych i 52 z poprzednich edycji – wspólnie dotarliśmy z naszą misją i zaangażowaliśmy w działania prawie  7000 dzieci! Cieszymy się, że nasz program spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Po zakończeniu programu aż 96% ankietowanych twierdziło, że weźmie udział w kolejnej edycji

Jestem bardzo zadowolona z naszego udziału w programie. Widzę jak dużo dzieci skorzystały dzięki udziałowi i realizacji Państwa scenariuszy, które znakomicie uatrakcyjniły moje lekcje dotyczące odżywiania i żywności.” – powiedział jeden z biorących udział w programie nauczycieli.

Poza materiałami, pierwsze 50 zarejestrowanych Klubów otrzymało edukacyjną grę planszową „Zakupowe Mistrzostwa”, która pokazała uczniom, że racjonalne żywienie bez marnowania może być zabawą każdego dnia.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału i zachęcamy do rejestracji już teraz, by do scenariuszy lekcji i pomysłów na aktywności dla Klubów Niemarnowania. Zapraszamy także do wzięcia udziału w naszym nowym konkursie  „Rymuję nie marnuję”! Więcej informacji o jego zasadach można znaleźć TU

Czekamy na zgłoszenia! Pokażmy, że kochamy jedzenie, a nie marnowanie!