Wspólne malowanie toreb na zakupy

27 września 2019

Zwykle nasze zakupy odruchowo pakujemy w plastikowe reklamówki, co powoduje, że zużywamy mnóstwo niepotrzebnego plastiku. Spróbujmy to ograniczyć! Razem stwórzmy torby, które pomogą nam zadbać o naszą planetę oraz staną się pięknym zakupowym gadżetem.

Co będzie potrzebne:

✔  płócienna torba (najlepiej w jasnym kolorze),

✔  farby do tkanin,

✔  kilka pędzli,

✔  kubek z wodą,

✔  wydrukowane szablony,

✔  nożyczki.

Jeżeli każdy uczeń ma już wszystkie potrzebne przybory, możemy zaczynać malowanie! Może namalujesz swoje ulubione warzywa i owoce, żeby nie zapomnieć ich spakować w trakcie wizyty w sklepie? Albo składniki dania, które najbardziej lubisz jeść? Nie bój się mieszać ze sobą farb, aby tworzyć nowe piękne kolory. Nie ograniczaj się, próbuj tworzyć cokolwiek przyjdzie Ci do głowy.

Jeżeli zabraknie Ci pomysłów, skorzystaj z naszych szablonów, dzięki którym szybko ozdobisz swoją torbę. Wystarczy, że wytniesz wydrukowany kształt, przyłożysz kartę do torby i puste pole zamalujesz farbami. Gotowe!

Kiedy farby wyschną, możecie zacząć nosić swoje torby na zakupy, aby wspólnie ograniczać plastik i dbać o naszą planetę.

Daliście radę poprawnie rozwiązać rebus z poprzedniego wpisu? Prawidłowa odpowiedź to oczywiście WARZYWA! Są one podstawą diety według piramidy żywieniowej, czyli to właśnie je trzeba jeść najczęściej.