Ekspedycje smaków

O wycieczce

Jednym z podstawowych elementów programu są wycieczki edukacyjne, czyli Ekspedycje Smaków. Udział w takiej wyprawie to podróż po świecie zdrowego odżywiania. Podczas Ekspedycji dzieci dowiedzą się, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i tym samym lepiej zadbać o własne zdrowie, ucząc się zasad prawidłowego żywienia każdego dnia. Dzieci dowiedzą się, dlaczego powinny podejmować świadome decyzje żywieniowe oraz że zdrowe jedzenie może być świetną zabawą. Całe wydarzenie przebiegnie w formie gry terenowej – uczniowie będą zdobywać wiedzę podczas rozwiązywania zagadek i znajdywania kolejnych elementów tajemniczej układanki.

Co zrobić, by wziąć udział w Ekspedycji? To bardzo proste:

  1. Wejdź na stronę programu do zakładki „Zarejestruj się”.
  2. Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy.
  3. Na stronie głównej wybierz opcję „Ekspedycje Smaków”, w formularzu określ liczbę dzieci, lokalizację oraz preferowaną datę Ekspedycji.
  4. Podczas wypełniania formularza, koniecznie napisz nam, czy któreś z dzieci wymaga szczególnej opieki, a ze swojej strony zadbamy, aby każdy czuł się dobrze podczas wycieczki.
  5. Biuro programu skontaktuje się z Tobą z około miesięcznym wyprzedzeniem, by dopasować jak najlepszy termin wycieczki i przekazać niezbędne zgody do wypełnienia przed wycieczką..
  6. W umówionym terminie pojawcie się w danym sklepie Tesco!
  7. Po Ekspedycji odbierz Boks edukacyjny (zawierający 5 scenariuszy lekcji), książeczki edukacyjne dla uczniów oraz certyfikat (certyfikat będzie wysyłany drogą mailową).

Ekspedycja pełna smaku i… wiedzy

Ekspedycje Smaków w III edycji Programu zostały przygotowane przez metodyków Fundacji „Szkoła na Widelcu” – ekspertów w dziedzinie edukacji żywieniowej dzieci.

Najważniejsze zalety:

• Wycieczka jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

• Uczniowie, zamiast poznawać kolejne tomy teorii o zdrowym odżywianiu, będą mogli spróbować, dotknąć i samemu wyciągać wnioski na podstawie wykonanych zadań, a także – co najważniejsze – zainteresować się zdrowym jedzeniem oraz nauczyć się dokonywać właściwych wyborów.

• Uczymy w naturalnym środowisku związanym z jedzeniem. Sklep to miejsce, gdzie podejmuje się pierwsze decyzje dotyczące tego, co zjemy.

Materiały Merytoryczne

Po wycieczce każda klasa otrzyma materiały do dalszej edukacji, opracowane przez ekspertów.

Boks edukacyjny

materiał przygotowany przez Partnerów merytorycznych programu. W skład boksu wchodzi 5 scenariuszy lekcji dostosowanych do przeprowadzenia ciekawych zajęć z zakresu edukacji żywieniowej. Scenariusze lekcji są skonstruowane w taki sposób, by można było ich użyć na różnych lekcjach (matematyka, przyroda, wychowanie fizyczne, nauczanie zintegrowane). Do boksu dołączone są również materiały potrzebne do wykonania ciekawych eksperymentów, które uatrakcyjnią każdą lekcję.

Książeczki edukacyjne

Każdy uczeń po wycieczce otrzyma książeczkę edukacyjną. Dzięki prostym i ciekawym ćwiczeniom zawartym w książeczce, uczniowie chętnie będą się dowiadywać nowych rzeczy o zdrowym odżywianiu także w domu.